Uwagi do montażu otuliny termoizolacyjnej z wełny skalnej Steibacher Steinwool

24/07/2023 | Strefa wiedzy

Montaż otuliny termoizolacyjnej Steinbacher Steinwool jest kluczowym etapem, który ma istotny wpływ na skuteczność i trwałość izolacji termicznej. Aby zagwarantować optymalne działanie produktu, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Zadbaj o czystość powierzchni

Przed rozpoczęciem montażu, upewnij się, że zarówno powierzchnie otuliny, jak i rurociągu, są suche, czyste i wolne od kurzu, substancji tłustych oraz innych zabrudzeń. Szczególną uwagę należy zwrócić na zakładkę samoprzylepną, ponieważ dobrze przylegająca taśma jest kluczowa dla skuteczności izolacji.

Zachowanie optymalnej temperatury montażu

Zgodnie z zaleceniami producenta montaż otuliny Steinwool powinien odbywać się w temperaturze otoczenia wynoszącej 15-20°C. Warto pamiętać, że montaż w zbyt niskiej temperaturze, poniżej 0°C, może wpłynąć negatywnie na jakość dopasowania otuliny do rurociągu. Dlatego unikaj montażu w skrajnie niskich temperaturach.

Weryfikacja odpowiedniego dopasowanie i uszczelnienia

Po umieszczeniu otuliny na rurze, ważne jest, aby dokładnie docisnąć otulinę, zapewniając tym samym odpowiednie dopasowanie do rurociągu. W przypadku otulin z osłoną aluminiową lub PVC, warto szczególnie zadbać o dokładne sklejenie zakładki samoprzylepnej, co zapewni szczelność połączenia.

Unikanie tworzenia spoin poprzecznych na otulinie

Aby zapobiec powstawaniu spoin poprzecznych, zalecamy zaizolowanie styków okrągłych otuliny steinwool® za pomocą taśmy samoprzylepnej Alu. Dzięki temu osiągniemy jeszcze lepszą izolację termiczną i zapobiegniemy przenikaniu ciepła.

Odpowiedni montaż otuliny termoizolacyjnej z wełny skalnej Steibacher Steinwool jest kluczowy dla osiągnięcia optymalnej izolacji termicznej. Przestrzeganie wymienionych uwag pozwoli na wykorzystanie pełnego potencjału produktu, chroniąc rurociągi przed utratą ciepła oraz minimalizując ryzyko kondensacji i uszkodzeń instalacji. W ten sposób, inwestorzy i wykonawcy otrzymują pewność wysokiej jakości i efektywności izolacji, która przyczynia się do oszczędności energii oraz zwiększenia komfortu użytkowania budynków.

5/5 - (2 votes)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Izolacja kanałów wentylacyjnych – przepisy i normy prawne

Izolacja kanałów wentylacyjnych – przepisy i normy prawne

Izolacja kanałów wentylacyjnych – obowiązujące przepisy i normy prawne, które należy spełnić, aby zapewnić efektywność energetyczną oraz bezpieczeństwo budynków, jak też trwałość i funkcjonalność całego systemu wentylacji. Dowiedz się więcej!

Nowy ekspert w Zespole Grupy PRZYBYSZEWSCY!

Nowy ekspert w Zespole Grupy PRZYBYSZEWSCY!

🎉 Świetne wieści! Cała Grupa Przybyszewscy świętuje, ponieważ nasz Zespół właśnie został wzmocniony przez kolejnego znakomitego specjalistę - Lidię Pietraszkiewicz! Lidia dołączyła do naszej Grupy z imponującym doświadczeniem i wiedzą, której nie sposób przecenić....

Miód z własnej pasieki dla naszych Klientów

Miód z własnej pasieki dla naszych Klientów

Pracowite pszczoły wytrwale pracują nad produkcją zdrowego miodu w naszych pasiekach. Wpadnij do naszej siedziby przy ul. Obornickiej 350A w Poznaniu po słoiczek dla Ciebie!

ul. Obornicka 350A, 60-689 Poznań

7:00-15:30

GRUPA PRZYBYSZEWSCY Sp. z o.o.

KRS: 0000829890 | NIP: 9721306774

PKO BP S.A. 69 1020 4027 0000 1602 1748 1592

+48 61 825 35 25

+48 661 22 33 20

4,6 25 reviews

oferta

► Izolacje Kauczukowe

► Izolacje poliuretanowe

► Izolacje polietylenowe

► Izolacje wełna mineralna

► Otuliny styropianowe

► Zabezpieczenia p.poż.

► Wentylacja

► Akcesoria montażowe

► Systemy zamocowań

► Klimatyzatory

Polityka prywatności

Sprawdź również:

napisz do nas

Copyright © 2023 Novoterm Poznań | All rights reserved.