Uwagi do montażu otuliny termoizolacyjnej z wełny skalnej Steibacher Steinwool

24/07/2023 | Strefa wiedzy

Montaż otuliny termoizolacyjnej Steinbacher Steinwool jest kluczowym etapem, który ma istotny wpływ na skuteczność i trwałość izolacji termicznej. Aby zagwarantować optymalne działanie produktu, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Zadbaj o czystość powierzchni

Przed rozpoczęciem montażu, upewnij się, że zarówno powierzchnie otuliny, jak i rurociągu, są suche, czyste i wolne od kurzu, substancji tłustych oraz innych zabrudzeń. Szczególną uwagę należy zwrócić na zakładkę samoprzylepną, ponieważ dobrze przylegająca taśma jest kluczowa dla skuteczności izolacji.

Zachowanie optymalnej temperatury montażu

Zgodnie z zaleceniami producenta montaż otuliny Steinwool powinien odbywać się w temperaturze otoczenia wynoszącej 15-20°C. Warto pamiętać, że montaż w zbyt niskiej temperaturze, poniżej 0°C, może wpłynąć negatywnie na jakość dopasowania otuliny do rurociągu. Dlatego unikaj montażu w skrajnie niskich temperaturach.

Weryfikacja odpowiedniego dopasowanie i uszczelnienia

Po umieszczeniu otuliny na rurze, ważne jest, aby dokładnie docisnąć otulinę, zapewniając tym samym odpowiednie dopasowanie do rurociągu. W przypadku otulin z osłoną aluminiową lub PVC, warto szczególnie zadbać o dokładne sklejenie zakładki samoprzylepnej, co zapewni szczelność połączenia.

Unikanie tworzenia spoin poprzecznych na otulinie

Aby zapobiec powstawaniu spoin poprzecznych, zalecamy zaizolowanie styków okrągłych otuliny steinwool® za pomocą taśmy samoprzylepnej Alu. Dzięki temu osiągniemy jeszcze lepszą izolację termiczną i zapobiegniemy przenikaniu ciepła.

Odpowiedni montaż otuliny termoizolacyjnej z wełny skalnej Steibacher Steinwool jest kluczowy dla osiągnięcia optymalnej izolacji termicznej. Przestrzeganie wymienionych uwag pozwoli na wykorzystanie pełnego potencjału produktu, chroniąc rurociągi przed utratą ciepła oraz minimalizując ryzyko kondensacji i uszkodzeń instalacji. W ten sposób, inwestorzy i wykonawcy otrzymują pewność wysokiej jakości i efektywności izolacji, która przyczynia się do oszczędności energii oraz zwiększenia komfortu użytkowania budynków.

[kkstarratings]

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Najserdeczniejsze życzenia pokoju, radości oraz zdrowia!

Najserdeczniejsze życzenia pokoju, radości oraz zdrowia!

Szanowni Państwo, Z okazji Świąt Wielkanocnych, firma Grupa PRZYBYSZEWSCY pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia pokoju, radości oraz zdrowia. Niech ten wyjątkowy czas będzie pełen wzajemnej życzliwości, ciepła rodzinnego i prawdziwie chrześcijańskiego optymizmu....

Torba narzędziowe Bosch gratis od firmy Steinbacher

Torba narzędziowe Bosch gratis od firmy Steinbacher

🎁📢Startuje promocja - odbierz markową torbę Bosch przy zakupie minimum 10 kartonów otulin Steinwool! Ilość toreb w promocji jest ograniczona - do wyczerpania zapasów. Zapraszamy!  PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Nowy Dyrektor handlowy – Rafał Owczarski

Nowy Dyrektor handlowy – Rafał Owczarski

Z przyjemnością witamy na naszym pokładzie Rafał Owczarski, który z początkiem lutego został nowym Dyrektorem handlowym Grupy PRZYBYSZEWSCY. Rafał to osoba z kilkunastoletnim, szerokim doświadczeniem w branży izolacyjnej dlatego mamy pewność, że dział handlowy w...