Uwagi do montażu otuliny termoizolacyjnej z wełny skalnej Steibacher Steinwool

24/07/2023 | Strefa wiedzy

Montaż otuliny termoizolacyjnej Steinbacher Steinwool jest kluczowym etapem, który ma istotny wpływ na skuteczność i trwałość izolacji termicznej. Aby zagwarantować optymalne działanie produktu, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Zadbaj o czystość powierzchni

Przed rozpoczęciem montażu, upewnij się, że zarówno powierzchnie otuliny, jak i rurociągu, są suche, czyste i wolne od kurzu, substancji tłustych oraz innych zabrudzeń. Szczególną uwagę należy zwrócić na zakładkę samoprzylepną, ponieważ dobrze przylegająca taśma jest kluczowa dla skuteczności izolacji.

Zachowanie optymalnej temperatury montażu

Zgodnie z zaleceniami producenta montaż otuliny Steinwool powinien odbywać się w temperaturze otoczenia wynoszącej 15-20°C. Warto pamiętać, że montaż w zbyt niskiej temperaturze, poniżej 0°C, może wpłynąć negatywnie na jakość dopasowania otuliny do rurociągu. Dlatego unikaj montażu w skrajnie niskich temperaturach.

Weryfikacja odpowiedniego dopasowanie i uszczelnienia

Po umieszczeniu otuliny na rurze, ważne jest, aby dokładnie docisnąć otulinę, zapewniając tym samym odpowiednie dopasowanie do rurociągu. W przypadku otulin z osłoną aluminiową lub PVC, warto szczególnie zadbać o dokładne sklejenie zakładki samoprzylepnej, co zapewni szczelność połączenia.

Unikanie tworzenia spoin poprzecznych na otulinie

Aby zapobiec powstawaniu spoin poprzecznych, zalecamy zaizolowanie styków okrągłych otuliny steinwool® za pomocą taśmy samoprzylepnej Alu. Dzięki temu osiągniemy jeszcze lepszą izolację termiczną i zapobiegniemy przenikaniu ciepła.

Odpowiedni montaż otuliny termoizolacyjnej z wełny skalnej Steibacher Steinwool jest kluczowy dla osiągnięcia optymalnej izolacji termicznej. Przestrzeganie wymienionych uwag pozwoli na wykorzystanie pełnego potencjału produktu, chroniąc rurociągi przed utratą ciepła oraz minimalizując ryzyko kondensacji i uszkodzeń instalacji. W ten sposób, inwestorzy i wykonawcy otrzymują pewność wysokiej jakości i efektywności izolacji, która przyczynia się do oszczędności energii oraz zwiększenia komfortu użytkowania budynków.

[kkstarratings]

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Nowe minima logistyczne dostaw z magazynu Grupy PRZYBYSZEWSCY

Nowe minima logistyczne dostaw z magazynu Grupy PRZYBYSZEWSCY

Od 01.07.2024 roku wchodzą w życie minima logistyczne dostaw z magazynu Grupy PRZYBYSZEWSCY, dla asortymentu HVACR: na terenie województwa wielkopolskiego, bezpłatna dostawa zamówień od 5000 PLN netto lub opłata za dostawę 80 PLN netto na terenie powiatu poznańskiego,...

Firma nieczynna w dniu 31.05.2024

Firma nieczynna w dniu 31.05.2024

📢 Drodzy Klienci, Ważna informacja - w dniu 31 maja 2024 r. nasza Firma będzie nieczynna. Zapraszamy do wcześniejszych zakupów oraz kontaktu w razie pytań. Do zobaczenia!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Firma nieczynna w dniu 2.05.2024

Firma nieczynna w dniu 2.05.2024

📢 Drodzy Klienci, informujemy, że firma GRUPA PRZYBYSZEWSCY będzie nieczynna w piątek 2-go maja 2024 roku. Proszę uwzględnić ten fakt w planowaniu „przed-majówkowych” zamówień. Do zobaczenia!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

CERTA – nowy system marki Niczuk do dużych konstrukcji

CERTA – nowy system marki Niczuk do dużych konstrukcji

Niczuk (Thale), wprowadza całkowicie nową gamę produktów „CERTA”. W ramach nowej oferty wprowadzane zostają profile oraz akcesoria do zakładania rozbudowanych, ciężkich, przemysłowych konstrukcji podporowych. System został zbudowany przede wszystkim z myślą o...