Otulina termoizolacyjna z wełny skalnej – Steinbacher Steinwool ALU

19/06/2023 | Strefa wiedzy

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz większą uwagę przykłada się do efektywności energetycznej budynków, izolacja termiczna odgrywa kluczową rolę. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań w tej dziedzinie są otuliny termoizolacyjne z wełny skalnej Steibacher Steinwool. Ich innowacyjne właściwości i wysoka jakość sprawiają, że są one wyborem wielu inwestorów i wykonawców.

Montaż otulin termoizolacyjnych Steinwool – szybkość i prostota

Otuliny termoizolacyjne z wełny skalnej Steibacher Steinwool zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu ochrony rurociągów centralnego ogrzewania, ciepłej i zimnej wody, przewodów klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i słonecznych. Są one szeroko stosowane w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej, przemyśle, a także w obiektach sakralnych i zabytkowych.

Konstrukcja otulin termoizolacyjnych Steibacher Steinwool

Jednym z kluczowych elementów tych otulin jest ich konstrukcja. Posiadają one rozcięcie po jednej stronie, co umożliwia łatwe ich umieszczenie wokół rur, które mają być izolowane. Ważne jest, aby rozcięcie znajdowało się w dolnej części przewodu, co minimalizuje straty ciepła w przypadku poziomego przebiegu rurociągu.

Montaż otulin termoizolacyjnych z wełny minerlanej Steibacher Steinwool

Montaż otulin termoizolacyjnych jest szybki i prosty. Po umieszczeniu otuliny na rurze, należy ją dokładnie docisnąć, zapewniając tym samym odpowiednie dopasowanie. Otuliny z linii Steibacher Steinwool są dostępne zarówno z płaszczem aluminiowym, jak i płaszczem PVC. Posiadają one również praktyczną zakładkę samoprzylepną, która ułatwia montaż i zapewnia szczelność połączenia. Przed zamknięciem otuliny ważne jest upewnienie się, że taśma klejąca jest czysta, wolna od pyłu, tłuszczu i wody.

Skuteczna ochrona przed stratami ciepła dzięki wełnie skalnej

Wyjątkowe właściwości termoizolacyjne wełny skalnej użytej w otulinach Steibacher Steinwool zapewniają skuteczną ochronę przed utratą ciepła. Ponadto, materiał ten jest odporny na działanie wysokich temperatur, a temperatura mięknienia włókien wełny skalnej przekracza aż 1000°C. Dzięki temu otuliny zachowują swoje właściwości izolacyjne nawet w ekstremalnych warunkach.

Zapobieganie zjawiska kondensacji w otulinach skalnych

Otuliny termoizolacyjne z wełny skalnej Steibacher Steinwool to nie tylko skuteczna izolacja termiczna, ale także doskonała ochrona przed kondensacją. Ich odpowiednio zaprojektowany płaszcz aluminiowy lub PVC oraz zakładka samoprzylepna zapobiegają skraplaniu się wody, co z kolei minimalizuje ryzyko uszkodzenia rurociągów i innych elementów instalacji.

Otuliny z możliwością dopasowania do konkretnych potrzeb

Decydując się na otuliny termoizolacyjne z wełny skalnej Steibacher Steinwool, inwestorzy i wykonawcy otrzymują gwarancję wysokiej jakości i efektywności izolacji. Produkty te są dostępne w różnych rozmiarach i grubościach, co pozwala na ich łatwe dopasowanie do konkretnych wymagań i specyfikacji projektu.

Jeśli szukasz skutecznej i trwałej otuliny mineralnej warto sprawdzić wełnę Steibacher Steinwool

Podsumowując, otuliny termoizolacyjne z wełny skalnej Steibacher Steinwool stanowią doskonałe rozwiązanie dla izolacji termicznej rurociągów i przewodów. Ich innowacyjne konstrukcje, łatwość montażu oraz doskonałe właściwości izolacyjne i odporność na wysokie temperatury przekładają się na efektywność energetyczną i długotrwałą ochronę instalacji. Niezależnie od rodzaju obiektu czy zastosowania, otuliny termoizolacyjne z wełny skalnej Steibacher Steinwool spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

5/5 - (1 vote)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Szczelność przewodów wentylacyjnych – klasy, wymagania i normy

Szczelność przewodów wentylacyjnych – klasy, wymagania i normy

Kanały wentylacyjne to odpowiednik krwiobiegu w ciele człowieka. Przytkany, zanieczyszony, pouszkadzany, nieszczelny - w obu przypadkach konsekwencje są jednoznacznie negatywne. W kanałach wentylacyjnych przepływają masy powietrza - dostarczane jest świeże powietrze i...

5 rodzajów wentylacji dla domu. Poznaj najlepszy wariant dla Ciebie!

5 rodzajów wentylacji dla domu. Poznaj najlepszy wariant dla Ciebie!

Wybór odpowiedniego rodzaju systemu wentylacji pozwala zapewnić skuteczną wymianę powietrza oraz zapobiega problemom z wilgocią oraz pleśnią na ścianach czy suficie. W tym artykule przedstawiamy różne rodzaje systemów wentylacyjnych dostępnych na rynku.

Izolacja kanałów wentylacyjnych – przepisy i normy prawne

Izolacja kanałów wentylacyjnych – przepisy i normy prawne

Izolacja kanałów wentylacyjnych – obowiązujące przepisy i normy prawne, które należy spełnić, aby zapewnić efektywność energetyczną oraz bezpieczeństwo budynków, jak też trwałość i funkcjonalność całego systemu wentylacji. Dowiedz się więcej!

Nowy ekspert w Zespole Grupy PRZYBYSZEWSCY!

Nowy ekspert w Zespole Grupy PRZYBYSZEWSCY!

🎉 Świetne wieści! Cała Grupa Przybyszewscy świętuje, ponieważ nasz Zespół właśnie został wzmocniony przez kolejnego znakomitego specjalistę - Lidię Pietraszkiewicz! Lidia dołączyła do naszej Grupy z imponującym doświadczeniem i wiedzą, której nie sposób przecenić....

ul. Obornicka 350A, 60-689 Poznań

7:00-15:30

GRUPA PRZYBYSZEWSCY Sp. z o.o.

KRS: 0000829890 | NIP: 9721306774

PKO BP S.A. 69 1020 4027 0000 1602 1748 1592

+48 61 825 35 25

+48 661 22 33 20

4,6 25 reviews

oferta

► Izolacje Kauczukowe

► Izolacje poliuretanowe

► Izolacje polietylenowe

► Izolacje wełna mineralna

► Otuliny styropianowe

► Zabezpieczenia p.poż.

► Wentylacja

► Akcesoria montażowe

► Systemy zamocowań

► Klimatyzatory

Polityka prywatności

Sprawdź również:

napisz do nas

Copyright © 2023 Novoterm Poznań | All rights reserved.