Cienka izolacja termiczna

6/03/2023 | Artykuły, Strefa wiedzy

Piankowe izolacje polietylenowe czyli tzw. „szaraki” są jednym z najpopularniejszych materiałów izolacyjnych stosowanych w branży budowlanej i instalacyjnej. Są one wykorzystywane do termicznej izolacji rur z ciepłą wodą. Czasami poszukiwane są izolacje z cienką ścianką, ale zachowujące dobre właściwości – w szczególności, gdy przestrzeń pomiędzy rurami albo pomiędzy rurą a ścianą jest bardzo niewielka.

W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, jak wybrać dobre izolacje polietylenowe do izolacji rur z ciepłą wodą oraz poznamy inne kryteria doboru do odpowiedniego zastosowania.

 

Cienka izolacja termiczna do rur centralnego ogrzewania

Izolacje polietylenowe do izolacji rur z ciepłą wodą to materiały izolacyjne wykonane z polietylenu, termoplastycznego tworzywa sztucznego, które jest stosowane do izolacji rur wodnych oraz klimatyzacyjnych. Izolacje polietylenowe do izolacji rur grzewczych są zwykle stosowane do izolacji rur o średnicy od 15 do nawet 1600 mm.

Właściwości cienkich izolacji polietylenowych do izolacji rur z ciepłą wodą

Izolacje polietylenowe do izolacji rur z ciepłą wodą charakteryzują się wytrzymałością na działanie wysokich temperatur stąd bez obaw możemy je montować na rurach odchodzących od pieca w kotłowni czy doprowadzanych wodę do kaloryferów. Izolacje polietylenowe do izolacji rur z ciepłą wodą są odporne na korozję występującą na powierzchni rur oraz na działanie szeregu czynników chemicznych, co oznacza, że nie ulegają one degradacji ani osłabieniu pod wpływem czasu.

Cienka izolacja HVCR z polietylenu – odporna na działanie wody

Cienkie izolacje polietylenowe do izolacji rur z ciepłą wodą charakteryzują się także wysoką odpornością na wilgoć, co sprawia, że są one idealnym materiałem izolacyjnym do izolacji rur w miejscach, gdzie występuje wysoka wilgotność. Izolacje polietylenowe do izolacji rur z ciepłą wodą są również elastyczne i odporne na uszkodzenia mechaniczne, co oznacza, że są one trwałym rozwiązaniem do izolacji rur z ciepłą wodą.

Zastosowania cienkich izolacji polietylenowych do izolacji rur z ciepłą wodą

Izolacje polietylenowe do izolacji rur z ciepłą wodą są stosowane do izolacji rur w celu zapobiegania utracie ciepła przez rury i zmniejszaniu strat energetycznych. Izolacje polietylenowe mogą oczywiście pełnić również funkcję estetyczną przykrywając rurociąg noszący ślady różnych nalotów pojawiających się na powierzchni metalu czy ukrywać spawy i łączenia np. na rurach z tworzywa PVC. Oczywiście zaizolowanie rury – nawet cienką izolacją – spowoduje zmniejszenie hałasu wody przepływającej przez rurociąg. Otulina może chronić również rurę przez uderzeniami np. drzwiami bądź ciężkimi przedmiotami – nawet cienka warstwa w wielu przypadkach zabezpieczy wrażliwy element przed wgnieceniami czy ubytkami.

Podsumowując – jeśli szukasz cienkiej izolacji termicznej warto zwrócić uwagę w szczególności na otuliny polietylenowe, które dostępne są również w naszej ofercie. Jeśli masz miejsca trochę więcej i otulina z grubszą ścianką zmieści się na Twojej instalacji warto również poznać zalety otulin wykonanych z wełny mineralnej oraz pianki PUR.

5/5 - (4 votes)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Newsletter – luty 2023

Newsletter – luty 2023

Witajcie, chcielibyśmy poinformować Was o kolejnych nowościach, które pojawiły się w naszej ofercie! ✔️ Do naszego asortymentu dołączyły nowe, wysokiej jakości izolacje w formie mat i otulin z wełny mineralnej od polskiego producenta firmy Rohhe. ✔️ Oprócz tego,...

Wełna mineralna – izolacja akustyczna kanałów wentylacyjnych

Wełna mineralna – izolacja akustyczna kanałów wentylacyjnych

Hałas w systemach wentylacyjnych jest problemem, który można rozwiązać poprzez zastosowanie tłumików lub izolacji akustycznej. Izolacja akustyczna może być stosowana na zewnętrznej powierzchni kanałów lub wewnątrz kanałów wentylacyjnych. Najlepsze materiały to płyty z...

Izolacja rur z kauczuku syntetycznego

Izolacja rur z kauczuku syntetycznego

Izolacja rur z kauczuku syntetycznego jest jednym z najskuteczniejszych sposobów izolowania instalacji grzewczej oraz układów klimatyzacji.Kauczuk syntetyczny jest trwałym i odpornym na warunki atmosferyczne (przy zastosowaniu odpowiedniego zabezpieczenia) materiałem,...

ul. Obornicka 350A, 60-689 Poznań

7:00-15:30

GRUPA PRZYBYSZEWSCY Sp. z o.o.

KRS: 0000829890 | NIP: 9721306774

PKO BP S.A. 69 1020 4027 0000 1602 1748 1592

+48 61 825 35 25

+48 661 22 33 20

4,6 25 reviews

oferta

► Izolacje Kauczukowe

► Izolacje poliuretanowe

► Izolacje polietylenowe

► Izolacje wełna mineralna

► Otuliny styropianowe

► Zabezpieczenia p.poż.

► Wentylacja

► Akcesoria montażowe

► Systemy zamocowań

► Klimatyzatory

Polityka prywatności

Sprawdź również:

napisz do nas

Copyright © 2022 Novoterm Poznań | All rights reserved.

DESIGNED BY: