Cienka izolacja termiczna

6/03/2023 | Artykuły, Strefa wiedzy

Piankowe izolacje polietylenowe czyli tzw. „szaraki” są jednym z najpopularniejszych materiałów izolacyjnych stosowanych w branży budowlanej i instalacyjnej. Są one wykorzystywane do termicznej izolacji rur z ciepłą wodą. Czasami poszukiwane są izolacje z cienką ścianką, ale zachowujące dobre właściwości – w szczególności, gdy przestrzeń pomiędzy rurami albo pomiędzy rurą a ścianą jest bardzo niewielka.

W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, jak wybrać dobre izolacje polietylenowe do izolacji rur z ciepłą wodą oraz poznamy inne kryteria doboru do odpowiedniego zastosowania.

 

Cienka izolacja termiczna do rur centralnego ogrzewania

Izolacje polietylenowe do izolacji rur z ciepłą wodą to materiały izolacyjne wykonane z polietylenu, termoplastycznego tworzywa sztucznego, które jest stosowane do izolacji rur wodnych oraz klimatyzacyjnych. Izolacje polietylenowe do izolacji rur grzewczych są zwykle stosowane do izolacji rur o średnicy od 15 do nawet 1600 mm.

Właściwości cienkich izolacji polietylenowych do izolacji rur z ciepłą wodą

Izolacje polietylenowe do izolacji rur z ciepłą wodą charakteryzują się wytrzymałością na działanie wysokich temperatur stąd bez obaw możemy je montować na rurach odchodzących od pieca w kotłowni czy doprowadzanych wodę do kaloryferów. Izolacje polietylenowe do izolacji rur z ciepłą wodą są odporne na korozję występującą na powierzchni rur oraz na działanie szeregu czynników chemicznych, co oznacza, że nie ulegają one degradacji ani osłabieniu pod wpływem czasu.

Cienka izolacja HVCR z polietylenu – odporna na działanie wody

Cienkie izolacje polietylenowe do izolacji rur z ciepłą wodą charakteryzują się także wysoką odpornością na wilgoć, co sprawia, że są one idealnym materiałem izolacyjnym do izolacji rur w miejscach, gdzie występuje wysoka wilgotność. Izolacje polietylenowe do izolacji rur z ciepłą wodą są również elastyczne i odporne na uszkodzenia mechaniczne, co oznacza, że są one trwałym rozwiązaniem do izolacji rur z ciepłą wodą.

Zastosowania cienkich izolacji polietylenowych do izolacji rur z ciepłą wodą

Izolacje polietylenowe do izolacji rur z ciepłą wodą są stosowane do izolacji rur w celu zapobiegania utracie ciepła przez rury i zmniejszaniu strat energetycznych. Izolacje polietylenowe mogą oczywiście pełnić również funkcję estetyczną przykrywając rurociąg noszący ślady różnych nalotów pojawiających się na powierzchni metalu czy ukrywać spawy i łączenia np. na rurach z tworzywa PVC. Oczywiście zaizolowanie rury – nawet cienką izolacją – spowoduje zmniejszenie hałasu wody przepływającej przez rurociąg. Otulina może chronić również rurę przez uderzeniami np. drzwiami bądź ciężkimi przedmiotami – nawet cienka warstwa w wielu przypadkach zabezpieczy wrażliwy element przed wgnieceniami czy ubytkami.

Podsumowując – jeśli szukasz cienkiej izolacji termicznej warto zwrócić uwagę w szczególności na otuliny polietylenowe, które dostępne są również w naszej ofercie. Jeśli masz miejsca trochę więcej i otulina z grubszą ścianką zmieści się na Twojej instalacji warto również poznać zalety otulin wykonanych z wełny mineralnej oraz pianki PUR.

[kkstarratings]

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Nowe minima logistyczne dostaw z magazynu Grupy PRZYBYSZEWSCY

Nowe minima logistyczne dostaw z magazynu Grupy PRZYBYSZEWSCY

Od 01.07.2024 roku wchodzą w życie minima logistyczne dostaw z magazynu Grupy PRZYBYSZEWSCY, dla asortymentu HVACR: na terenie województwa wielkopolskiego, bezpłatna dostawa zamówień od 5000 PLN netto lub opłata za dostawę 80 PLN netto na terenie powiatu poznańskiego,...

Firma nieczynna w dniu 31.05.2024

Firma nieczynna w dniu 31.05.2024

📢 Drodzy Klienci, Ważna informacja - w dniu 31 maja 2024 r. nasza Firma będzie nieczynna. Zapraszamy do wcześniejszych zakupów oraz kontaktu w razie pytań. Do zobaczenia!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Firma nieczynna w dniu 2.05.2024

Firma nieczynna w dniu 2.05.2024

📢 Drodzy Klienci, informujemy, że firma GRUPA PRZYBYSZEWSCY będzie nieczynna w piątek 2-go maja 2024 roku. Proszę uwzględnić ten fakt w planowaniu „przed-majówkowych” zamówień. Do zobaczenia!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

CERTA – nowy system marki Niczuk do dużych konstrukcji

CERTA – nowy system marki Niczuk do dużych konstrukcji

Niczuk (Thale), wprowadza całkowicie nową gamę produktów „CERTA”. W ramach nowej oferty wprowadzane zostają profile oraz akcesoria do zakładania rozbudowanych, ciężkich, przemysłowych konstrukcji podporowych. System został zbudowany przede wszystkim z myślą o...