CERTA – nowy system marki Niczuk do dużych konstrukcji

18/04/2024 | Strefa wiedzy

Niczuk (Thale), wprowadza całkowicie nową gamę produktów „CERTA”. W ramach nowej oferty wprowadzane zostają profile oraz akcesoria do zakładania rozbudowanych, ciężkich, przemysłowych konstrukcji podporowych. System został zbudowany przede wszystkim z myślą o konstruowaniu stalowych, wielowymiarowych struktur, które do niedawna były tworzone za pomocą spawanych części. Rozwiązania technologiczne zastosowane w produktach CERTA oferują znacznie lepsze opcje montażu niż tradycyjne konstrukcje spawane – montaż jest szybszy i bardziej intuicyjny, co przekłada się na znaczące skrócenie czasu pracy montera oraz w rezultacie, obniżenie kosztów inwestycji.

Niczuk CERTA – prostszy montaż konstrukcji

CERTA to rozwiązanie, które uzupełnia ofertę Niczuk o konstrukcje charakteryzujące się dużą nośnością. To atrakcyjna alternatywa dla systemów spawanych, które sprawiają wiele trudności montażowych, związanych głównie z nieodwracalnością procesu spawania, czy dużymi kosztami energii w procesie montażu.

Wśród wad klasycznych systemów dostępnych obecnie na rynku warto wymienić również kwestię geometrii szyn montażowych – profil obrócony o 90 stopni nie radzi sobie wystarczająco dobrze z dużymi obciążeniami. Budowa takich klasycznych profili powoduje, że konstrukcja z nich tworzona podatna jest na ugięcia i brak stateczności, szczególnie przy dużej rozpiętości. Przekroje zastosowane w produktach CERTA minimalizują opisane powyżej wady konstrukcyjne i znacznie podnoszą komfort pracy instalatora.

Dzięki modułowej technice łączenia i systemowi perforacji profili CERTA, montaż elementów jest prosty i intuicyjny, jak budowanie konstrukcji z klocków. Do łączenia poszczególnych elementów wykorzystywany jest jeden typ śruby samogwintującej, który daje nieograniczone możliwości montażu. To przemyślane rozwiązanie techniczne pozwala na znaczną oszczędność czasu oraz ograniczenie nakładów finansowych inwestycji budowlanych.

Pożądana alternatywa dla systemów spawanych. CERTA likwiduje ograniczenia związane z tradycyjną metodą łączenia elementów konstrukcji, takie jak nieodwracalność procesu czy zagrożenie pożarowe w trakcie spawania. Złożenie konstrukcji z elementów CERTA jest teraz niezwykle proste – wystarczy kilka godzin szkolenia personelu i niewielka ilość narzędzi.

Duża wytrzymałość i odporność elementów Niczuk CERTA

Wysoka wytrzymałość i stabilność zapewniana jest przez optymalny, symetryczny kształt jak też wykonanie ze stali konstrukcyjnej S355. Nowoczesne profile CERTA mają zamknięty, symetryczny przekrój i są wykonane Kształt profili gwarantuje równomierną nośność, wysoką wytrzymałość oraz odporną na skręcanie sztywność konstrukcji. Dodatkowe, podwójne przetłoczenia na każdej ze ścianek ograniczają deformację oraz skręcanie mimośrodowe, gwarantując stabilność podpór nawet przy ogromnym obciążeniu.

Wielofunkcyjny system zapewniający dużą rozpiętość. CERTA daje możliwość dużej rozpiętości (wysokości) konstrukcji – umożliwia łatwe pokonywanie odległości konstrukcji nośnych na długościach 6 metrów i większych. Sprawia, że montaż konstrukcji poziomych i pionowych jest prosty i efektywny.

Dzięki powłoce antykorozyjnej wysokiej jakości (ocynk ogniowy o grubości powłoki ≥ 55 μm), mocowania CERTA świetnie sprawdzają się w miejscach o potencjalnie zwiększonym zagrożeniu korozyjnym, zarówno wewnątrz (przestrzenie fabryczne, przemysłowe), jak i na zewnątrz budynków.

Kompatybilność z innymi elementami systemu Niczuk

Produkty z linii CERTA można łączyć z pozostałą ofertą produktową systemu mocowań Niczuk. Wielofunkcyjne akcesoria, np. kształtki, pozwalają na łączenie profili CERTA z profilami typu MF, co daje szerokie możliwości tworzenia konstrukcji wsporczych spełniających najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Elementy systemu CERTA

Linia CERTA to kompletna grupa produktów, do której zaliczamy:

Profile montażowe o wielofunkcyjnym zastosowaniu. Profile CERTA produkowane są w dwóch rozmiarach: 82 x 82 x 3 mm (KE) oraz 100 x 100 x 4 mm (KJ) i długości 6 metrów. Ich zamknięta budowa umożliwia tworzenie belek poziomych, słupów i różnorodnych konstrukcji przestrzennych o stosunkowo niewielkiej masie własnej. Stała perforacja pozwala na montaż kształtek i akcesoriów na całej długości profilu.

Śruby samogwintujące. Jedną z głównych zalet systemu CERTA jest montaż elementów przy użyciu jednego typu wkrętu do łączenia. To łatwa w obsłudze, samogwintująca śruba z sześciokątnym łbem i gniazdem typu TORX, która podczas procesu wkręcania w powierzchnię stalową profilu podcina go i nawierca, tworząc nośne połączenie na całej długości. Do jej wkręcania wykorzystywane są powszechnie stosowane i popularne wśród instalatorów narzędzia.

Akcesoria montażowe do profili CERTA

Wśród akcesoriów służących do tworzenia konstrukcji z profili CERTA wyróżniamy:

  • Stopy montażowe CERTA przeznaczone do tworzenia różnorodnych konstrukcji typu bramka lub przestrzennych, mocowanych bezpośrednio do obiektu, np. do ściany, posadzki, stropu lub do innych złożeń. W systemie CERTA dostępne są także trzy rodzaje stóp montażowych: prosta, kątowa oraz podpora dachowa.
  • Łączniki wewnętrzne CERTA do łączenia doczołowego profili i konsol.
  • Łączniki teowe i kątowe CERTA służące do prostopadłego łączenia profili.
  • Klamry CERTA do tworzenia łączenia ze sobą profili CERTA lub ich montażu do profili hutniczych.
  • Stężenie SE CERTA do wykonywania odciągów pomiędzy profilami konstrukcyjnymi, odciągów pomiędzy profilami konstrukcyjnymi a konstrukcją obiektu (ściana, konstrukcja stalowa) oraz pomiędzy kształtkami.

Linia produktów CERTA powstała z myślą o miejscach, w których niezbędne jest bezpieczne i wytrzymałe mocowanie ciężkich instalacji, takich jak rury czy jednostki klimatyzacyjne na zewnątrz lub wewnątrz budynków.

CERTA sprawdzi się tam, gdzie kluczowa jest stabilność podpór przy dużych rozpiętościach konstrukcyjnych i dużych wysokościach (powyżej 6 metrów). Stanowi idealne rozwiązanie w przypadku podkonstrukcji pod ciężkie urządzenia oraz podpór punktów stałych dla dużych sił i złożonej geometrii. Ze względu na niewielką masę samej konstrukcji, świetnym przykładem zastosowania systemu CERTA są instalacje montowane na dachach budynków.

Profile montażowe CERTA to idealne rozwiązanie dla pomostów technicznych i przestrzennych konstrukcji kratowych, które umożliwiają stały dostęp do maszyn i innych urządzeń, w tym produkcyjnych.

Certyfikacja produktów z linii CERTA

Elementy systemu CERTA posiadają oznakowanie CE, które wskazuje na zgodność produktów z europejskim rozporządzeniem CPR 305/2011, czyli zasadami wprowadzania do sprzedaży wyrobów budowlanych.

CERTA jest również zgodna z normą zharmonizowaną EN 1090, która określa szczegółowe wymagania dotyczące wykonania konstrukcji stalowych i aluminiowych. Zgodność z tą normą umożliwia sprzedaż produktów z tej linii na terenie Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Firma nieczynna w dniu 2.05.2024

Firma nieczynna w dniu 2.05.2024

📢 Drodzy Klienci, informujemy, że firma GRUPA PRZYBYSZEWSCY będzie nieczynna w piątek 2-go maja 2024 roku. Proszę uwzględnić ten fakt w planowaniu „przed-majówkowych” zamówień. Do zobaczenia!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Najserdeczniejsze życzenia pokoju, radości oraz zdrowia!

Najserdeczniejsze życzenia pokoju, radości oraz zdrowia!

Szanowni Państwo, Z okazji Świąt Wielkanocnych, firma Grupa PRZYBYSZEWSCY pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia pokoju, radości oraz zdrowia. Niech ten wyjątkowy czas będzie pełen wzajemnej życzliwości, ciepła rodzinnego i prawdziwie chrześcijańskiego optymizmu....

Torba narzędziowe Bosch gratis od firmy Steinbacher

Torba narzędziowe Bosch gratis od firmy Steinbacher

🎁📢Startuje promocja - odbierz markową torbę Bosch przy zakupie minimum 10 kartonów otulin Steinwool! Ilość toreb w promocji jest ograniczona - do wyczerpania zapasów. Zapraszamy!  PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ