Izolacja rur z kauczuku syntetycznego

3/02/2023 | Kauczuk syntetyczny, Strefa wiedzy

Izolacja rur z kauczuku syntetycznego jest jednym z najskuteczniejszych sposobów izolowania instalacji grzewczej oraz układów klimatyzacji.

Kauczuk syntetyczny jest trwałym i odpornym na warunki atmosferyczne (przy zastosowaniu odpowiedniego zabezpieczenia) materiałem, który zapewnia skuteczną izolację termiczną. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju izolacji można zaoszczędzić na kosztach energii, ponieważ zmniejsza on utratę ciepła przez instalację bądź też ogrzanie się wody zimnej w przypadku klimatyzacji. Izolacja rur z kauczuku syntetycznego jest łatwa w montażu i nie wymaga specjalistycznej wiedzy.

Zdjęcie pochodzi z kflex.com

Kauczuk syntetyczny jest relatywnie odporny na uszkodzenia mechaniczne, co czyni go idealnym materiałem do izolacji rur. Izolacja rur z kauczuku syntetycznego może być stosowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku (przy zastosowaniu odpowowiednich powłok ochronnych np. z foli alu, pvc bądź kołnierzy stalowych.

Dostępne są różne grubości i średnice izolacji z kauczuku syntetycznego, co umożliwia dopasowanie jej do potrzeb instalacji grzewczej. Kauczuk syntetyczny jest bezpieczny dla środowiska i nie emituje szkodliwych substancji w pomieszczeniach zamkniętych.

Izolacja rur z kauczuku zapewnia lepszą efektywność energetyczną, co przekłada się na niższe rachunki za energię. W porównaniu z innymi rodzajami izolacji, kauczuk syntetyczny jest konkurencyjny cenowo i dostępny w wielu sklepach i hurtowniach budowlanych od ręki.

Otulina kauczukowa

Sprawdź cenę

[kkstarratings]

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Promocja wełny mineralnej Rohhe – sprawdź co zyskasz!

Promocja wełny mineralnej Rohhe – sprawdź co zyskasz!

Szanowni Instalatorzy, Jeśli szukacie dobrej jakościowo wełny mineralnej w formie otuliny bądź maty albo płyt akustycznych z wełny skalnej mamy ciekawy produkt w naszej ofercie. Polecamy produkty polskiej firmy ROHHE, która już od wielu lat dostarczyła izolacje na...