Izolacja rur z kauczuku syntetycznego

3/02/2023 | Kauczuk syntetyczny, Strefa wiedzy

Izolacja rur z kauczuku syntetycznego jest jednym z najskuteczniejszych sposobów izolowania instalacji grzewczej oraz układów klimatyzacji.

Kauczuk syntetyczny jest trwałym i odpornym na warunki atmosferyczne (przy zastosowaniu odpowiedniego zabezpieczenia) materiałem, który zapewnia skuteczną izolację termiczną. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju izolacji można zaoszczędzić na kosztach energii, ponieważ zmniejsza on utratę ciepła przez instalację bądź też ogrzanie się wody zimnej w przypadku klimatyzacji. Izolacja rur z kauczuku syntetycznego jest łatwa w montażu i nie wymaga specjalistycznej wiedzy.

Zdjęcie pochodzi z kflex.com

Kauczuk syntetyczny jest relatywnie odporny na uszkodzenia mechaniczne, co czyni go idealnym materiałem do izolacji rur. Izolacja rur z kauczuku syntetycznego może być stosowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku (przy zastosowaniu odpowowiednich powłok ochronnych np. z foli alu, pvc bądź kołnierzy stalowych.

Dostępne są różne grubości i średnice izolacji z kauczuku syntetycznego, co umożliwia dopasowanie jej do potrzeb instalacji grzewczej. Kauczuk syntetyczny jest bezpieczny dla środowiska i nie emituje szkodliwych substancji w pomieszczeniach zamkniętych.

Izolacja rur z kauczuku zapewnia lepszą efektywność energetyczną, co przekłada się na niższe rachunki za energię. W porównaniu z innymi rodzajami izolacji, kauczuk syntetyczny jest konkurencyjny cenowo i dostępny w wielu sklepach i hurtowniach budowlanych od ręki.

Otulina kauczukowa

Sprawdź cenę

5/5 - (3 votes)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Izolacja kanałów wentylacyjnych – przepisy i normy prawne

Izolacja kanałów wentylacyjnych – przepisy i normy prawne

Izolacja kanałów wentylacyjnych – obowiązujące przepisy i normy prawne, które należy spełnić, aby zapewnić efektywność energetyczną oraz bezpieczeństwo budynków, jak też trwałość i funkcjonalność całego systemu wentylacji. Dowiedz się więcej!

Nowy ekspert w Zespole Grupy PRZYBYSZEWSCY!

Nowy ekspert w Zespole Grupy PRZYBYSZEWSCY!

🎉 Świetne wieści! Cała Grupa Przybyszewscy świętuje, ponieważ nasz Zespół właśnie został wzmocniony przez kolejnego znakomitego specjalistę - Lidię Pietraszkiewicz! Lidia dołączyła do naszej Grupy z imponującym doświadczeniem i wiedzą, której nie sposób przecenić....

Miód z własnej pasieki dla naszych Klientów

Miód z własnej pasieki dla naszych Klientów

Pracowite pszczoły wytrwale pracują nad produkcją zdrowego miodu w naszych pasiekach. Wpadnij do naszej siedziby przy ul. Obornickiej 350A w Poznaniu po słoiczek dla Ciebie!

ul. Obornicka 350A, 60-689 Poznań

7:00-15:30

GRUPA PRZYBYSZEWSCY Sp. z o.o.

KRS: 0000829890 | NIP: 9721306774

PKO BP S.A. 69 1020 4027 0000 1602 1748 1592

+48 61 825 35 25

+48 661 22 33 20

4,6 25 reviews

oferta

► Izolacje Kauczukowe

► Izolacje poliuretanowe

► Izolacje polietylenowe

► Izolacje wełna mineralna

► Otuliny styropianowe

► Zabezpieczenia p.poż.

► Wentylacja

► Akcesoria montażowe

► Systemy zamocowań

► Klimatyzatory

Polityka prywatności

Sprawdź również:

napisz do nas

Copyright © 2023 Novoterm Poznań | All rights reserved.